+420 800 146 535
Vyberte kategorii
Volně prodejná léčiva Bolest, chřipka, teplota Panadol Baby čípky rct.supp.10x125mg

Panadol Baby čípky rct.supp.10x125mg

Dodací lhůta IHNED (Min. 5 kusů skladem)
Vaše cena: 46,00 Kč Bez DPH: 40,00 Kč
Běžná cena: 64,40 Kč Sleva: 29%
EAN: 8590335002364
SUKL: 0095611
Výrobce: Glaxo Wellcome Production
Celková cena: 46,00 Kč vč. DPH
Parametry

Registrovaný léčivý přípravek
**
Přečtěte pozorně příbalový leták!

Popis produktu Panadol Baby čípky rct.supp.10x125mg

Účinná látka:
Paracetamolum 125 mg v 1 čípku
 
Další látky:
Ztužený tuk
 
Indikační skupina:
Analgetika, antipyretika
 
Charakteristika:
Panadol Baby čípky obsahují paracetamol látku proti bolesti (analgetikum) a ke snížení horečky (antipyretikum).
 
Indikace:
Panadol Baby čípky jsou určeny ke snížení horečky provázející chřipku a nachlazení, stejně jako infekční onemocnění dětského věku (např. spalničky, zarděnky, plané neštovice, spálu, příušnice) a očkování.
Panadol Baby čípky jsou též vhodné k tlumení bolesti provázející prořezávání zoubků, bolesti zubů, bolesti v krku a bolesti hlavy.
Přípravek je určen pro děti o tělesné hmotnosti nad 9 kg.
 
Neužívat:
Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol nebo jeho pomocné látky. Vzhledem k obsahu léčivé látky není přípravek určen pro děti o tělesné hmotnosti do 9 kg. Dále se paracetamol nesmí podávat při těžkém onemocnění jater nebo ledvin, při žloutence, při současném podávání léků poškozujících játra, při krvácení z konečníku, zánětu tlustého střeva (proktokolitida) nebo po operačním zákroku. Panadol Baby se nesmí podávat současně s jinými léky, které poškozují činnost jater.
 
Nežádoucí účinky:
Přípravek Panadol Baby čípky je při dodržování doporučeného dávkování dobře snášen, ale může se vyskytnout kožní vyrážka vzácně zúžení průdušek, poruchy jaterních funkcí a krvetvorby. Při případném výskytu těchto nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte přípravek dítěti podávat a poraďte se
s lékařem.
 
Interakce:
Užívá-li dítě jiné léky (na lékařský předpis i bez něj), poraďte se o vhodnosti současného podávání tohoto přípravku s lékařem. Podáváte-li dítěti tento přípravek, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků.
Současné dlouhodobé užívání přípravku s některými léky na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik může vést k poškození jater.
 
Dávkování:
Pokud lékař neurčí jinak, podává se dětem o tělesné hmotnosti 9-14 kg 1 čípek až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin.
Dětem o tělesné hmotnosti 15-20 kg se podávají 2 čípky až 4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin.
Vzhledem k obsahu léčivé látky se přípravek nepodává dětem o tělesné hmotnosti do 9 kg.
Nepřekračujte doporučené dávkování.
 
Použití:
Čípek vyjměte z obalu a jemně zaveďte do konečníku. Po zavedení čípku stiskněte na 1-2 minuty hýždě rukou k sobě a ujistěte se, že čípek zůstal v konečníku.
 
Upozornění:
Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Obsahuje paracetamol, nepodávejte s jinými léky obsahujícími paracetamol. Nedochází-li ke zmírnění příznaků do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem nepodávejte přípravek déle než 3 dny. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem. Vysoká horečka, silná nebo trvající bolest v krku, kašel, bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení s bolestmi břicha mohou být příznakem vážnějšího onemocnění, proto vyhledejte neprodleně lékaře. Ve všech případech podezření na předávkování nebo při náhodném požití čípků dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky.
 
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25 st. C. Chraňte před mrazem.
 
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Alternativní produkty k Panadol Baby čípky rct.supp.10x125mg

Produkt 'Panadol Baby čípky rct.supp.10x125mg' by přidán do nákupního košíku.

Pokračovat v nákupu Přejít do nákupního košíku

Zákazníci k tomuto produktu také dokoupili

Zobrazit kategorie

Partnerské e-shopy

Platební metody

E-shopy na míru Bluesoft

Přihlášení

Upozornění pro zákazníky!

Objednávky provedené od 30. 6. 2016 do 10. 7. 2016 budou expedovány z důvodu firemní dovolené až v týdnu od 10. 7. 2016.

Děkujeme za pochopení!
 

Váš tým EUlékárny